o blogu

Blog ten niech będzie opowieścią o o naszej domowej kuchni i mijających w niej porach roku, o pełnych smaku miejscach, które dane mi było odwiedzić, o spotkaniach przy stole o których pamiętać warto!

Pozdrawiam

Wojtek Lewandowski

wslewandowski@gmail.com

O mnie (czyli o autorze):

Jestem menagerem kultury, producentem wydarzeń kulturalnych i artystycznych, promotorem dobrej kuchni i produktów regionalnych.

Od 2007 roku mam przyjemność być producentem Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu. W roku 2008 współtworzyłem (na zaproszenie, Piotra Bikonta, Roberta Makłowicza i Pawła Romaszkana) imprezę „Europa na widelcu” we Wrocławiu.

Zajmuje się promocją produktów regionalnych i lokalnych oraz kuchni regionalnej. Prowadzę prelekcje i warsztaty dotyczące marketingu produktów regionalnych i lokalnej tradycji kulinarnej. Uwielbiam dobrą kuchnię i wszystko co z nią związane.

Cenię i  nastawiam domowe nalewki. Wraz z przyjaciółmi organizuję  Konkurs Polska Nalewka Roku w Poznaniu oraz Wrocławski Turniej Nalewek. Miałem (i – mam nadzieję – będę miał) przyjemność i idącą za nią odpowiedzialność zasiadać w jury Turniejów Nalewek Pałacowych w Pałacu Chojnata, Turnieju Nalewek w Lublinie (w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku), konkursu nalewek w Chalinie oraz Turnieju Nalewek w Grucznie. Prowadzę prelekcje na temat polskiej tradycji nalewkarskiej oraz degustacje nalewek.

W wolnym czasie gotuję dla mojej rodziny i przyjaciół.

Z wykształcenia –  specjalista Public Relations, absolwent wydziału komunikacji społecznej Drury University w Springfield Missouri (USA).

Reklamy